Müzayede Kuralları

1-) Pay Mezat, müzayede firmasıdır.

2-) Pay Mezat üçüncü şahısların ürünlerini açık arttırma yöntemiyle satmaktadır. Yazılı olarak müzayedeye katılanlardan iki kişinin aynı ürüne, aynı peyi verme durumu söz konusu değildir. Ürüne en yüksek peyi veren kişi, ürünü satın almaya hak kazanır. Bir ürüne pey veren tek kişi ise, o ürünü başlangıç fiyatına alır. Şayet birden fazla ise, en fazla pey veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı arttırma kademeler dâhilinde ilavesiyle süre sonunda ürünü satın almaya hakkı olur. Bu katalogda belirtilmiş olan fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Başlangıç fiyatları altına ürün satılmaz.

3-) Komisyon bedeli, her mezat için farklılık gösterebilmektedir.

4-) Müzayedede listelenen ürünler www.paymezat.com internet sayfasında iletişim bölümündeki adresimize gelerek, ürünleri inceleyebilirsiniz. Pay Mezat ürünün tarifiyle, hukuki durumu arasındaki farklılıktan mesul olmayacaktır. Fotoğraf ve benzeri gibi bütün görsel materyal sadece rehberlik mahiyetindedir. Ürünlerin hakiki rengini, tonunu ve durumunu alıcı kendisi görüp karar vermesi en doğru yoldur.

5-) Müzayedeye girilen peyler kayıtlı olup, iptal edilmesi için tarafımıza bilgi verilmesi gerekmektedir.

6-) 1000 lira üzerindeki yeni üyelik peylerinde üyenin referans belirtmesi gerekmektedir. Referansın yeterli bulunmaması halinde Pay Mezat firması tüm peyleri iptal etme hakkına sahiptir. Üyeler tarafından verilen peylerin kabulü, Pay Mezat’ın insiyatifi dahilindedir.

7-) Kazanılan ürünlerin bedelinin müzayede bitim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ödenmesi gerekmektedir. Belirtilen süre içinde ödeme yapılmaması halinde, satıcının hukuki yollara başvurma hakkı bulunmaktadır. Ödemeler nakit, havale ve kredi kartı ile yapılabilir.

Kredi kartı ile yapılacak ödemelerde %2,80 komisyon ödenmesi gerekmektedir.

Katma Değer Vergisi ve diğer vergiler alıcılara aittir.

8-) Bir lot’un mülkiyeti, alıcı hesabını tamamen ödedikten sonra, üzerine geçecektir.

9-) Pey veren üyelerin, en yüksek limiti girmesi tavsiye edilmektedir. Üye tarafından verilen en yüksek teklif, üyenin en son rakamı olmak zorunda değildir. Otomatik pey yükseltme sistemine göre; bir başka üyeye ait alt rakamdaki pey, verilen peyi takip eder. Üye tarafından verilen peyin geçilmesi halinde üye e-mail ile bilgilendirilir.

10-) Ürün fiyatı kademeli artırım aralıkları;

1.            1.-TL ‘den 20.-TL’ye kadar – 2.-TL

2,             21.-TL’den 50.-TL’ye kadar – 3.-TL

3,            50.-TL’den 100 TL’ye kadar – 5.-TL

4,            100.-TL’den 200.-TL’ye kadar – 10.-TL

5            201.-TL’den 500.-TL’ye kadar – 25.-TL

6,            500.-TL’den 1.000.-TL’ye kadar – 50.-TL

7,            1000.-TL’den 5.000.-TL’ye kadar  – 100 TL

8,            5000.- TL’den 10.000 TL’ye kadar – 250 TL

9,            10.000.-TL ve üzeri – 500.-TL olarak pey artırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

11-) Mezatlarımız sadece internet üzerinden düzenlenmiştir. Otel devamı olacak açık artırımlar ayrıca sitemizde duyurulacaktır.  Mezat başlangıç ve bitiş tarih bilgileri belirtilmiştir.

12-) Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderebilir. Bunları almak istemiyorsanız info@paymezat.com  adresine SMS İPTAL veya E-MAIL İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir.

13-) Mezattan kazanılan ürünün/ürünlerin iade süresi mezat bitiminden sonra 3 gün olup(zorunlu haller dışında) bu süreyi aşan iade talepleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

14-) Mezatlara satılmak üzere ürün veren tedarikçilere ödeme süresi mezat bitim tarihinden itibaren 21 gündür.

15-) Kazanılan ürünler YURTİÇİ KARGO ile anlaşmalı olarak gönderilecektir. Kargo gönderimi Müzayede bitimini takiben 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir. Beklenilmesi istenen ürünlerde müşteri talebi halinde şirketimiz nezdinde saklamaya alınır ancak bu süre 90 günden fazla olması halinde oluşacak kayıplardan Şirketimiz sorumluluk kabul etmez. Müşteri hak ve talep iddia edemez.

16-) Sitemize üye olanlar burada yazılı şartları kabul etmiş sayılırlar.

Banka Bilgileri

ZİRAAT KATILIM BANKASI

Aslı Korur Mimioğlu 

IBAN: TR63 0020 9000 0075 1226 0000 01